Okna – najważniejsza jest jakość materiałów.

Dostępne w dzisiejszych czasach profile okienne niewiele przypominają konstrukcje montowane jeszcze jeszcze do niedawna. Burzliwy rozwój nowych technologii obejmuje też metody wytwarzania tych potrzebnych części wyposażenia każdego remontowanego budynku lub mieszkania. Zakup właściwej stolarki okiennej jest jednak bardziej kłopotliwe niż nam się wydaje i zanim źle wybierzemy, powinniśmy wiedzieć co cechuje okna warte montażu w naszym domu. Musimy sobie od razu zdać sprawę z faktu, że wysokiej jakości i trwałe okna nie będą tanie. Dlatego, iż będziemy je nieustannie eksploatować przez wiele lat, nie warto na nich oszczędzać. Starannie wybrana stolarka okienna nie tylko ochroni wnętrza przed agresywnym działaniem czynników pogodowych, ale także ma duże znaczenie dla wyglądu całego budynku. Szczelne okna to także pewność braku utraty ciepła i o wiele niższych kosztów ogrzewania, tak uciążliwych w zimie.
W marketach budowlanych czy salonach firmowych producentów, mamy możliwość wybrać spośród wielu odmian okien różniących się kształtem, rozmiarami, sposobem wykończenia i materiałami, z których je zostały zrobione. Najczęściej kupujemy profile drewniane i PCV, a obydwa rodzaje mają pewne wady oraz zalety. Na naszą decyzję o wyborze okien z PCV największy wpływ ma na pewno ich niewysoka cena, która niestety często nie odzwierciedla jakości. Dużym plusem jest łatwość montażu w praktycznie każdym wymiarowym otworze okiennym, a ewentualne nietypowe zamówienie również nie będzie zbyt kosztowne. Profile są zazwyczaj oferowane tylko w białym odcieniu, jednak liczni producenci zaczynają już je dopasowywać kolorystycznie do rosnących potrzeb klientów. Wszystkie okna można wyposażyć w solidne systemy antywłamaniowe.
Rosnąca liczba kupujących wybiera jednak ramy okienne wytwarzane z najlepszych gatunków drewna, cenionego materiału o sprawdzonych właściwościach izolacyjnych. Powinniśmy również wiedzieć, że będą one nieco bardziej uciążliwe w eksploatacji, i będziemy musieli je we właściwy sposób konserwować, jednak w pełni zrekompensują to wyglądem, a niekiedy mogą być też bogato zdobione. Mają najwyższy współczynnik szczelności, a przy starannej konserwacji będziemy je używać około 100 lat. Doskonale nadają się do każdego pomieszczenia, mogą być w dowolnym rozmiarze, również niestandardowej , ponieważ drewno bez uszkodzeń znosi intensywne naprężenia, mogące doprowadzić do zniszczenia stolarkę okienną z plastiku.

Źródło: artservice.pl okna drewniane cena