Częste plotki na temat naturalnych metod leczenia za pomocą olejku CBD

Marihuana – są to wysuszone i czasem sfermentowane kwiatostany żeńskich roślin konopi. Zawierają one substancje psychoaktywne. Za to odpowiada głównie THC. Ma ona kilka działań min. uspokajające, przeciwbólowe ale również pobudzające apetyt. Marihuana na ogół uważana jest za używkę. Po jej przyjęciu THC wpływa na ośrodkowy system nerwowy wywołując zaburzenia percepcji, poczucie relaksu.
marihuana - przegląd
Pobudzone są także receptory odpowiedzialne za kontrolę pobierania pokarmu, dzięki czemu posiadamy znaczniejszą motywację do spożywania. W trakcie palenia marihuaniny może wystąpić zjawisko synestezji. Polega ono na wzajemnym przenikaniu wrażeń zmysłowych np. dźwięk przybiera kształt lub kolor zyskuje zapach. Po spożyciu marihuany doznajemy rozmaitych efektów. Są zależne one od ilości, gatunku i jakości surowca. Najczęściej polepsza nam się samopoczucie, mamy upośledzenie pamięci krótkotrwałej bądź pobudzenie wyobraźni. cbd 0 thc Marihuane możemy spożywać na różne sposoby. Na ogół pali się jej susz w skrętach lub szklanych naczyniach. Chociaż jest sporo innych sposobów na jej zażywanie.

Zasadniczym zagrożeniem wynikającym z używania marihuany jest zwiększenie prawdopodobieństwa pojawiania się epizodów psychozy, które musimy leczyć na oddziale psychiatrycznym. Jednak okazuje się, że marihuana ma również pozytywne wykorzystanie. Wykorzystanie THC w lecznictwie daje możliwość na zredukowanie wzrostu guza a także ograniczenie liczby komórek nowotworowych. Przeprowadzono badania traktujące m. in. raka piersi, raka jelita grubego, raka skóry. Z 2 specjalnie hodowanych odmian konopii pozyskuje się komponenty preparatu Sativex. Ekstrakt z konopi może efektywnie znosić mocne bóle neuropatyczne. Wskazania obejmują bóle w przebiegu stwardnienia rozsianego. Lek ten jest w formie aerozolu. Też specyfik Cesamet pomaga nam, albowiem zatrzymuje wymioty.
30322095508_9431393034-1.jpg