Pozycjonowanie Stron 2019

1. pozycjonowanie lokalne na urządzeniach mobilnych

Krótko mówiąc, indeksowanie na urządzeniach przenośnych oznacza, że ​​Google używa mobilnej wersji strony do indeksowania i klasyfikowania. Od marca 2018 roku Google rozpoczęło proces migracji witryn do indeksu mobilnego. Może się zdarzyć, że Search Console już Cię o tym powiadomiło.

Pamiętaj, że indeks na urządzeniach przenośnych nie oznacza "tylko urządzenia mobilne". Wciąż jest jeden indeks z wersją mobilną i stacjonarną. Jednak cały buzz "mobilny" oznacza, że ​​Google będzie używać wersji mobilnych do rankingu po migracji witryny.

Dostajesz to, prawda? Ponieważ Twoja wersja mobilna jest najważniejsza w rankingu, nie ma wymówki, by odkładać na później obsługę na urządzeniach mobilnych.

Plan działania:

Dowolny typ wersji mobilnej jest w porządku. Wystarczy wziąć pod uwagę kilka chwil. Analityk trendów Google, John Mueller, wspomniał: "Jeśli chcesz szybko reagować, lepiej zrób to przed uruchomieniem urządzenia mobilnego". Jeśli Twoja witryna nie została jeszcze migrowana, a Ty zastanawiałeś się nad zmianą, zrób to teraz. Ponadto firma Google zdecydowanie zaleca stosowanie m-dot i responsywności dla tej samej strony, ponieważ powoduje pomylenie robotów.
Aby zrozumieć, w jaki sposób roboty przeglądarkowe widzą Twoje strony mobilne, zindeksuj je robotem mobilnym. Na przykład Audytor WebSite może zrobić to za Ciebie:

Śledź prędkość ładowania stron mobilnych. To proste dzięki PageSpeed ​​Insights.
Regularnie sprawdzaj, czy Twoje strony zapewniają nienaganną obsługę. Możesz użyć Audytora WebSite i jego sekcji wydajności mobilnej do tego zadania.

2. Szybkość strony

Google stara się dostarczać najlepszy UX i szybko go dostarczać. Czas ładowania strony na pulpit był przez pewien czas czynnikiem rankingowym. W lipcu dostał podwójne rodzeństwo - szybkość stron mobilnych stała się czynnikiem rankingowym dla urządzeń mobilnych.

Ta kluczowa zmiana wymaga zrozumienia, które dane mają znaczenie dla Google pod względem szybkości stron.

Historycznie, po analizie w PageSpeed ​​Insights, strona została oceniona tylko na podstawie parametrów technicznych. Teraz zarówno w wersji na komputer, jak i na telefon komórkowy jest klasyfikowany według dwóch różnych wskaźników: Optymalizacji i nowego Szybkości.

Część zmieniająca gry to generowanie wyniku Speed. Dane dotyczące danych pochodzą z raportu Skuteczność korzystania z Chrome, czyli bazy danych rzeczywistych użytkowników. Odzwierciedla to, jak Twoja witryna jest obciążana dla każdego odwiedzającego. Oczywiście trudno jest zmierzyć, jak szybko każde urządzenie odwiedzającego ładuje twoją witrynę. W rezultacie nie można uzyskać danych z testów lokalnych.

Jeśli chodzi o wynik optymalizacji, możesz całkowicie go kontrolować, naprawiając wszystkie problemy, które uniemożliwiają szybkie ładowanie witryny.

YoastCon_2019_FI_FB.png
Które dane mają najsilniejszy wpływ na rankingi? sklepy internetowe wrocław eksperymentu prędkości strony mobilnej SEO PowerSuite, korelacja pomiędzy wynikiem Optymalizacji strony a jej pozycją w SERPach jest silna (0,97). I nie ma korelacji między pozycją strony a jej prędkością. Innymi słowy, teraz Google może oceniać twoją witrynę jako wolną, ale twoje rankingi pozostają takie same.

pozycjonowanie dane dotyczące prędkości są czymś nowym, więc Google to testuje. Z czasem te korelacje mogą się zmienić.

Plan działania:

Wynik optymalizacji jest teraz ważny w rankingach. Na szczęście optymalizacja strony i śledzenie wyników są całkowicie w twoich rękach. Google ładnie podała przydatną listę zaleceń. Możesz również zapoznać się z jeszcze bardziej szczegółowym przewodnikiem dotyczącym poprawy wyniku Optymalizacji.
3. Marka jako sygnał rankingowy

Gary Illyes, analityk trendów Google Webmaster, stwierdził w Pubcon, że Google wykorzystuje wzmianki o markach internetowych w swoich poszukiwaniach. Są dwa sposoby wykorzystania marki jako sygnału rankingowego.

Po pierwsze, dzięki niepołączonym wzmiankom o marce, wyszukiwarka dowiaduje się, że Twoja marka jest podmiotem. Poprzez dalszą analizę wszystkich właściwości, które go wymieniają, Google uzyskuje lepszy obraz twojego autorytetu w danej dziedzinie.

Po drugie, nastroje i kontekst każdego elementu mają znaczenie: reputacja, zaufanie, reklama, rozwiązywanie problemów itp. Dzięki kontekstowi Google uczy się odróżniać dobro od zła. Na przykład w wytycznych dotyczących jakości wyszukiwania stwierdza się, że reputacja ma znaczenie dla rankingów. W związku z tym sentyment dotyczący wzmianek o marce może wpłynąć na ranking witryny.