ده ایده برای راه پله های خلاقانه

راه‌ پله معمولا اولین چیزی است که به محض ورود به خانه می‌ بینیم. پس بهتر است برای زیبا کردن آن وقت بگذارید و آن را با ایده‌ های خلاقانه تزئین نمایید. چه بخواهید راه‌ پله‌ هایتان را بسازید و چه بخواهید مدل آن را تغییر بدهید ، بهتر است قبل از شروع به کار به این فکر کنید که شما یا خانواده‌ تان چه استفاده‌ای از آن می‌ کنید. این کار به شما کمک می‌ کند تا بهترین طراحی دکوراسیون را برای آن انتخاب کنید .برای مثال ، اگر می‌ خواهید به عنوان انبار هم از آن استفاده کنید ، بهتر است برای زیر آن کمی فضا اختصاص دهید. می‌ توانید زیر پله‌ هایتان را با کشو و یا قفسه طراحی کنید. می‌ توانید برای آن درهای مخفی تعبیه کرده و یا قفسه‌ ها را در معرض نمایش قرار دهید. به این ترتیب می توانید راه پله های خلاقانه ای داشته باشید.


اگر مشکل بودجه ندارید ، برای درست کردن راه پله های خلاقانه می‌ توانید از یک راه‌ پله‌ های شیشه‌ ای استفاده کنید تا بهترین روشنایی ممکن را نیز در خانه داشته باشید. اما این راه‌ پله نیاز به مراقبت فراوان دارد. همچنین می‌ توانید از راه‌ پله‌ های مارپیچ برای فضا های کوچک استفاده کنید. این نوع راه‌ پله‌ها امروزه از انواع مواد مختلف ، موجود است.


شاید راحت‌ ترین راه برای پیاده‌ سازی و ساختن راه پله های خلاقانه ، استفاده از کاغذ دیواری ، رنگ و پرده در راه‌ روها باشد. می‌ توانید قرنیز پله‌ ها را با رنگ‌ های رنگین‌ کمان (به صورت نزولی و یا صعودی) رنگ کنید ، از کاشی‌ های رنگارنگ استفاده کنید ، از کاغذ دیواری و یا نقشه‌ های قدیمی روی دیوار استفاده کنید و یا فقط آن را با رنگ مورد‌ علاقه‌ تان رنگ کنید.


برای داشتن راه پله های خلاقانه می‌ توانید پله‌ ها و نرده‌ ها را رنگ کرده و روی دیوارها را با استیکرها و تابلو های مورد علاقه‌ تان تزئین نمایید. به هر حال هر تصمیمی که بگیرید ، مطمئنا یک راه‌ پله‌ی زیبا ، نمای خاصی به خانه‌ی شما بخشیده و هر زمان که از آن استفاده می‌ کنید ، به شما نشاط می‌ بخشد.


استیکرهای دیواری در راه‌ پله‌ ها


Staircase.jpgرنگ سبز بانشاط نرده‌ ها ، نمایی زنده به این راه‌ پله بخشیده است ، در حالی که استیکرهای خلاقانه و مناسب روی دیوارها ، شادابی و زیبایی این راه‌ پله را دو چندان می‌ کند.


راه‌ پله فضا دار و قابل استفاده


Staircase2.jpgاز هر سانتی‌ متر خانه‌ تان استفاده کرده و فضایی مناسب زیر راه‌ پله‌ تان درست کنید. این قفسه‌ های سفارشی به مربع‌ های مساوی تقسیم شده تا زیباتر به چشم بیایند.


راه‌ پله‌ های خلاقانه ی شیشه‌ای مدرن


Staircase3.jpgمی‌ توانید با استفاده از چنین راه‌ پله‌ ای ، خانه را مرکز توجه‌ ها کنید. این کار همچنین یک راه‌ کار عالی برای حداکثر استفاده از نور بوده و حسی فوق‌العاده به صاحبخانه می‌ بخشد.


راه‌ پله‌ های خلاقانه با موزاییک‌ های براق


Staircase4.jpgمی‌ توانید با این طراحی منحصر به‌ فرد ، راه‌ پله‌ ها را متمایز کرده تا بیشتر به چشم بیاید. این موزاییک‌ های براق باعث می‌ شود تا دیگران از دیدن راه‌ پله‌ هایتان به شدت تحت‌ تأثیر قرار بگیرند.


راه‌ پله‌ ی رنگارنگ


Staircase5.jpgبه راهروی خانه ، با این فرش رنگارنگ روی راه‌ پله ، رنگ و روی تازه‌ ای ببخشید. بگذارید دیوارها سفید بمانند تا رنگ‌ های راه‌ پله بیشتر خود را نشان دهند.


راه‌ پله‌ ی کم‌ حجم


Staircase6.jpgمی‌ توانید با استفاده از حداقل فضا و یک راه‌ پله‌ ی سفارش ی، به طبقه‌های بالاتر دسترسی داشته باشید. مقررات ساختن پله‌ ها در خانه می‌ تواند بسیار سختگیرانه باشد اما یک طراح زیرک می‌ تواند در این زمینه به شما کمک کند تا راه‌ پل ه‌های خود را کم‌ حجم تر بسازید. این مدل به زیبایی در میان دیوارها پنهان شده است.


راه‌ پله‌‌ ی پر نقش و نگار


Staircase7.jpgیک انسان خبره می‌ تواند با کمی رنگ و نقش و نگارهای ساده به سرعت نمای راه‌ پله‌ هایتان را تغییر دهد.


راه‌ پله‌ ی فرش شده


Staircase8.jpgمی‌ توانید به راه‌ پله‌ های خود با استفاده از فرش‌ هایی که نقش و نگار بدن حیوانات دارند ، طرحی سنتی و ویکتوریایی ببخشید. می‌ توانید دیوارها را سفید بگذارید تا رنگ فرش بیشتر خود را نشان دهد.


راه‌ پله‌ ی مارپیچ زیبا


Staircase9.jpgنه تنها راه‌ پله‌ های مارپیچ در مصرف فضا صرفه‌ جویی می‌ کنند بلکه می‌ تواند به خانه نمایی زیبا ببخشند و با قرار گرفتن در وسط اتاق ، جلب توجه کنند. 

راه‌ پله‌ ی فشرده


Staircase10.jpgراه‌ پله‌ های شیشه‌ ای برای رسیدن به زیرزمین می‌ توانند گزینه‌ ی بسیار خوبی باشند. زیرا حداکثر نور را از طبقه‌ ی بالا به زیرزمین منتقل می‌ کنند. شیشه‌ های سخت ، به جای نرده‌ ها ، نیز می‌ تواند راه‌ حلی نوین برای زیبا سازی و هم زمان حفظ امنیت و استحکام باشند.https://hojrenama.com/category/decoration-and-furniture-design/