Co to jest proxy?

Sieć VPN lub sztuczna sieć prywatna ułatwiają stworzenie bezpiecznego powiązania spośród wyjątkową siecią przez Internet. Sieci VPN można traktować w przedmiotu uzyskiwania wjazdu do witryn z otoczeniami regionów, kontrole dostępu do Internetu przed wścibskimi oczami w otwartych sieciach Wi-Fi natomiast następnych.

VPN zasadniczo przekazują cały ruch sieciowy do budów, spośród jakiej szukają korzyści, takie jak zdalny wstęp do środków sieci europejskiej i ominięcie cenzury internetowej. Dobry VPN systemów operacyjnych ma połączoną obsługę VPN.


Co toż istnieje VPN?
Po podłączeniu komputera (albo różnego narzędzia, takiego jak smartfon lub tablet) do platform VPN komputer leczy tak, jakby istniał w obecnej indywidualnej budów lokalnej, co sieć VPN. Cały ruch sieciowy jest dostarczany przez pewne zintegrowanie z VPN. Ponieważ komputer chowa się tak, jakby dotyczył w budowie, pozwoli toż na solidny wjazd do krajowych zasobów sieciowych, nawet jeśli istniejesz na nowym końcu świata. Będziesz plus mógł sięgać z Internetu tak, jakbyś był ostatni w pozycji VPN, co jest stałe wartości, jeżeli przyjmujesz z globalnego Wi-Fi czy wymagasz być kontakt do geo-zablokowanych stron internetowych.

Podczas badania sieci podczas powiązania z budową VPN komputer łączy się z witryną za pośrednictwem szyfrowanego połączenia VPN. VPN przekazuje żądanie i wysyła reakcję z witryny za pośrednictwem bezpiecznego połączenia. Jeżeli posiadasz z budowy VPN z siedzibą w USA, by zarobić kontakt do służby Netflix, serwis Netflix zobaczy, że Twoje połączenie płynie z USA.

Wykorzystuje VPN
VPN są dość prostym urządzeniem, a potrafią być brane do tworzenia dużo różnorodnych sytuacji:

Kontakt do platformy biznesowej podczas podróży: sieci VPN są często zatrudniane przez panie odwiedzające służbowo w finału otrzymania kontaktu do sieci własnej firmy, w aktualnym wszelkich środków sieci lokalnej, w podróży. Lokalne zasoby nie wagą istnieć narażone wręcz na Net, co poprawia bezpieczeństwo.
Wjazd do platform domowej podczas wyprawie: Możesz też skonfigurować polską sieć VPN, żeby osiągnąć kontakt do rodzinnej sieci podczas jeździe. Da to dostęp do Stołu zdalnego systemu Windows poprzez Internet, otrzymywanie z krajowych udziałów plików i funkcjonowanie w walki w Internecie tak, jakby użytkownik osiągał się w ostatniej tejże budowie LAN (sieć lokalna).
Ukryj aktywność patrzenia w sieci miejskiej i usługodawcy internetowym: jeśli stosujesz z państwowego połączenia Wi-Fi, aktywność badania na stronach przeciwnych niż HTTPS jest rozpoznawalna dla każdych kobiet, które myślą, jak je wykazać. Gdyby zależysz ukryć naszą aktywność przeglądania, by zyskać dość więcej prywatności, możesz połączyć się z VPN. W architekturze lokalnej będzie odpowiedzialne chociaż jedno bezpieczne połączenie VPN. Cały pozostały cech będzie odbywać się poprzez połączenie VPN. Natomiast umie wówczas działać do obejścia monitorowania połączenia przez dostawcę usług internetowych, należy pamiętać, że dostawcy VPN mogą postanowić się na rejestrowanie obrocie na ich bokach.
Uzyskiwanie wstępu do zatrzymanych stron internetowych: bez powodu na aktualne, czy istniejesz Amerykaninem próbującym uzyskać wstęp do konta Netflix podczas wycieczce poza skale kraju, lub potrzebujesz przyjmować z amerykańskich witryn medialnych, takich jak Netflix, Pandora i Hulu, będziesz trzymać kontakt do tych rejonów -specjalistyczne usługi, jeśli stykasz się z VPN wyszukanym w USA.
Pomiń cenzurę Internetu: Wielu Chińczyków korzysta z VPN, aby ominąć Great Firewall of China również kupić dostęp do całego Internetu. (Jednak Great Firewall najwyraźniej niedawno zaczęła ingerować w VPN).
Pobieranie plików: Tak, bądźmy mocni - wiele postaci używa z połączeń VPN w końcu pobierania plików za pośrednictwem BitTorrent. Bezpieczny VPN się to sprawić, nawet jeśli pobierasz całkowicie legalne torrenty - jeśli twój ISP tłumi BitTorrenta i przekształca go głęboko skłonnym, możesz wziąć BitTorrenta na VPN, żeby zyskać szybsze reakcje. Toż pojedyncze działa swoistych modeli sportu, na jakie Twój partner Internetu może przeszkadzać (chyba że zakłócają one ruch VPN).
Dobry VPN z VPN
Przyklejanie się z VPN jest nieco łatwe. W aparacie Windows naciśnij klawisz Windows, wpisz VPN i kliknij opcję połączenia wirtualnej sieci prywatnej (VPN). (Jeżeli korzystasz z systemu Windows 8, po wybraniu musisz kliknąć kategorię Ustawienia.) Użyj kreatora, aby wejść adres i konkretne logowania usługi VPN, spośród jakiej planujesz posiadać. Wówczas możesz zbliżać się i rozłączać z VPN za pomocą ikony sieci na pasku zadań - tejże indywidualnej, w której prowadzisz sieciami Wi-Fi, z którymi jesteś połączony.

Niektórzy dostawcy VPN mogą oferować użytkownikom, jacy produkują tę strukturę dla ciebie.